Mira Anna Barsa

Další krok k zrovnoprávnění mužů a žen v Německu

7. 03. 2015 17:21:50
Poslední bašta mužské dominance musí padnout, ženy mají právo na rovnoprávnost, a pokud to nejde jinak, je nutné udělat vše k zavedení dalších kvót. Ženy mohou stejně dobře jako muži krást, vraždit, podvádět, ubližovat, zneužívat pravomoci nebo se vyhýbat placení daní. 30 procent účasti ve vedení firem mají jistých. Nyní se jedná o kvóty pro ženy ve výkonu trestu.

Po těchto krocích volá v Německu několik feministických skupin. Začaly s tím již více než před dvěma roky a snaha neutichá. Přišly s tím, že pomocí kvót by měl být počet vězenkyň postupně zvýšen z nynějšího 5,7 procenta na více než 30 procent již v roce 2022. (Der Postillon Donnerstag, 8. März 2012)

Není správné a objektivní, aby na 51 116 vězňů připadalo jen 2 973 vězenkyň. Vězenkyně jsou údajně stále raritou, bohužel.

Např. v Postillonu se feministka Alice Weißer vyjadřuje, že v trestních kruzích stále dominují mužské kliky, přes které se ženy k trestné činnosti těžce dostávají, ale jsou stejně schopné jako muži krást, vraždit, podvádět, ubližovat nebo se vyhýbat placení daní. To považuje za diskriminaci žen a jako fatální chybu šéfů v podsvětí proto, že současné studie ukázaly, že smíšené týmy zlodějů, vrahů a podvodníků pracují efektivněji a doslova říká, že s větší promyšleností.

Dále tato žena uvádí, že nejen v prostředí podsvětí jsou příčiny nízké kriminality žen, ale také příliš shovívaví soudci a soudkyně jsou zodpovědní za nízký počet žen vězněných v německých věznicích.

"Ženy dostávají v průměru o 21 procent kratší tresty odnětí svobody než muži, kteří se dopustili podobných trestných činů," řekl Max Haveler ze Sdružení pro rovnost ve věznicích (VerGleiS)."Proto požadujeme stejné tresty odnětí svobody pro stejný trestný čin."

Dvojnásobná vražedkyně Ludmila B (31let) odsouzená na doživotí se rovněž nechala slyšet, že posuzování trestné činnosti u žen je shovívavé a tudíž urážlivé.

Jestli je možné kvóty pro ženy ve vězeňství účinně vymáhat politicky, je nejisté. Zatímco ministerstvo pro rodinu vyjádřilo svoji podporu pro takový zákon, CDU a CSU se k tomu staví skepticky.
Politici Unie řekli, že Německo se musí samo rozhodnout, zdali bude mít oficiálně stanovená čísla na počet odsouzených žen, pak ale musí rozhodnutí realizovat. V opačném případě budou ženy soudkyně čelit sankcím.

Když jsem se různých lidí kolem sebe ptala, co si o tom myslí, vesměs byli všichni zajedno, že jde o extrém a nechápou, že se tím někdo seriózně zabývá. Došlo i na rozvíjení různých teorií, jak by to vypadalo v praxi. Bude odsouzen muž, který nechce vzít ženu do mordparty za diskriminaci, když ho udá?

Německý parlament výraznou většinou schválil takzvanou kvótu pro ženy. Ve vedení velkých německých firem jich musí být nejméně 30 procent. Vláda tím chce podpořit rovnoprávnost mezi muži a ženami, která je obsažená v německé ústavě. Zákon začne platit od roku 2016. Na tento čin jsem slyšela spoustu názorů. Hlavně je prý ponižující. Prý pro muže více než pro ženy. Muži se cítí poníženě, protože k tomu, aby mezi sebe přijali ženu, budou donuceni. Žena se bude cítit poníženě, protože zákonem získala výhodu.

Ale bude přijata do mordparty, ne? Zatím do té zákonné, ale kdoví, Alice Weißer, třeba už zítra...?

Jsem si jistá, že svých 30ti procent v mordpartách i ve vězeních se dočkáš!

Já asi feministka nejsem, neboť na všechno kvótu nepotřebuji.

Autor: Mira Anna Barsa | karma: 30.66 | přečteno: 1061 ×
Poslední články autora